Jakiego wyposażenia potrzebujesz do uruchomienia piekarni?

Jedzenie świeżych wypieków prosto z pieca jest przyjemnością. Ale czy na podstawie takiej pasji można uruchomić własną piekarnię? Pewnie tak. Natomiast pasję do pieczenia należy powiązać z zarządzaniem przedsiębiorstwem. A zarządzanie piekarnią bez odpowiedniego jej wyposażenia nie jest możliwe.

Nie jest na przykład możliwe przygotowanie dziesiątek lub setek smakowitych wypieków dziennie, bez odpowiedniego przygotowania. Poniżej sporządziliśmy listę kluczowych spraw, które ułatwią sprawne i bezproblemowe funkcjonowanie Twojej piekarni. Aby Twoja piekarnia była w pełni wyposażona, tak aby zaspokoić potrzeby klientów.

Sprzęt piekarniczy

Po pierwsze, posiadanie odpowiedniego sprzętu dla Twojej piekarni jest kluczem do nieprzerwanej pracy Twojej kuchni. Konieczne jest zakupienie piekarnika o komercyjnej jakości z wieloma półkami, aby można było piec wiele smakołyków na raz.

Instanco posiada w swojej ofercie piece cukierniczo-piekarnicze z linii XT Simple (Pastry & Bakery). W zależności od rozmiaru piece te posiadają od 5 do 10 poziomów prowadnic na tace. Piece te posiadają również funkcje konwekcji, regeneracji, pasteryzacji i wolnego gotowania.

Twoja piekarnia będzie potrzebować także dużych lodówek do przechowywania masła, jaj, mleka, ciasta i wszystkich innych materiałów, które muszą być przechowywane w chłodnym miejscu.

Do tego dochodzą też wolnostojące miksery, mieszalniki ciasta, frytownice – to tylko niektóre urządzenia, bez jakich się nie obejdziesz

Przybory kuchenne

Piekarze w Twojej piekarni będą również potrzebować różnych rodzajów przyborów kuchennych przyborów, aby sprawnie przygotowywać wypieki według przepisów. Poza wszystkimi podstawowymi przyborami, Twoja piekarnia wymaga specjalnych przyborów, które są niezbędne do pieczenia.

Niezbędne przybory kuchenne, które są potrzebne w Twojej piekarskiej kuchni to miseczki do mieszania, miksery ręczne, miarki i łyżki, wałki do ciasta, foremki do ciastek, obcinacze, talerzyki do pieczenia, talerze do pizzy, szpatułki, torebki do polewania i foremki i jeszcze wiele innych drobiazgów.

Witryny ekspozycyjne

Mówi się, że klienci kupują wzrokiem. A zwłaszcza dotyczy to kupowania jedzenia, które musi wyglądać pysznie. Ekspozycja wypieków jest więc kluczowa dla Twojej piekarni. Aby przyciągnąć klientów, więc musisz pokazać swoje pyszne smakołyki w atrakcyjny i przyciągający wzrok sposób.

To zafascynuje Twoich klientów i nie będą oni w stanie oprzeć się kupowaniu przepysznych produktów piekarniczych i pożerać ciast, ciastek, bułeczek i ciasteczek. Dobrze sprawdzą się tutaj witryny. Zaopatrz się zarówno w te, które otwierają się od strony klientów jak i te otwierane wyłącznie od strony obsługi.

Pomyśl też, jakiego rodzaju witryn będziesz potrzebować. Na rynku dostępne są witryny neutralne (bez możliwości regulacji temperatury wewnątrz), chłodnicze oraz grzewcze. Podświetlenie LED, w które wyposażone są witryny, pozwoli na dodatkowe uatrakcyjnienie wyglądu Twoich wypieków.

Powinieneś też kupić stylowe szklane pojemniki z dużą ilością miejsca i wiele półek na swoją piekarnię, aby zaprezentować wszystkie desery, które podajesz.

Odzież ochronna

Zapewnij swoim pracownikom odpowiednie fartuchy i odzież ochronną, aby mogli pracować i skupiać się na pracy. Poinstruuj swoich pracowników, aby używali fartuchów i rękawic odpornych na przecięcia oraz oparzenia, aby zabezpieczyć się podczas procesu przygotowywania posiłków.

Trzymaj także szmatki i ręczniki pod ręką, aby wytrzeć wycieki i zabrudzenia. Zapewnij im rękawice i rękawice kuchenne, pokrowce na garnki i patelnie, uchwyty na garnki i naczynia a także ściereczki z mikrofibry, aby utrzymać porządek w miejscu pracy.

Bezpieczeństwo ponad wszystko!

Powinieneś utrzymywać bezpieczne środowisko pracy dla swoich pracowników. Trzymaj produkty do zwalczania szkodników w swojej piekarni, aby wszystkie uciążliwości związane z higieną były natychmiast usuwane.

Pamiętaj także, aby poinstruować pracowników, by korzystali z odpowiednich chemikaliów czyszczących, mopów czy też wiader. Musisz upewnić się, że Twoi pracownicy wykorzystują wszystkie produkty we właściwy sposób i produkują świeże i higieniczne produkty, które Twoi klienci mogą kupować i konsumować.

Zachowaj także zestawy pierwszej pomocy dla drobnych obrażeń personelu i zainstaluj gaśnice wewnątrz piekarni, aby można było z nich korzystać w nagłych wypadkach (oby takich nie było wcale).

Spodobał Ci się ten artykuł?

Potrzebujesz sprzętu do Twojego lokalu? Porozmawiaj o tym z nami. Napisz do nas na sale@instanco.com lub zadzwoń pod numer 500 217 233.