Projekt technologiczny, który zatwierdzi Sanepid

projekt technologiczny który zatwierdzi sanepid

Profesjonalna obsługa projektów technologicznych

Decydując się na otwarcie lokalu gastronomicznego przed finalnym otwarciem trzeba przygotować się na wiele formalności i trudów. co jest ważne dla sanepidu w gastronomii?Niezależnie od tego jaką formę działalności będziemy prowadzić czy to będzie bar szybkiej obsługi bazujący na półproduktach, czy też ekskluzywna restauracja serwująca wykwintne dania. Każda z form wymaga sprostaniu oczekiwaniom instytucji, które stoją na straży bezpieczeństwa i higieny pracy oraz warunków sanitarno-epidemiologicznych. Sanepid jest bardzo rygorystyczny, a projekt technologiczny jest dla Sanepidu deklaracją przestrzegania reguł i zdecydowanie przyspiesza organizowanie formalności.

Projekt technologiczny do Sanepidu

Projekt technologiczny wraz z opisem technologii, są wymaganymi przez Sanepid dokumentami w procesie uzyskania pozwolenia na prowadzenie działalności o charakterze gastronomicznym. Nie jest to krótka i łatwa droga – ale taka która daje 100% pewności, iż koszty poniesione na modernizacje lokalu po to, aby powstała w nim nawet najmniejsza restauracyjka, nie zostały poniesione daremnie. jakie są wymogi sanepidu w gastronomii?Jasne, można próbować realizować inwestycje bez projektu na własną rękę. Pytanie czy inwestor znający się na kuchni, zarządzaniu czy rachunkach na pewno jest jednocześnie ekspertem od wszystkich przepisów i kruczków prawnych jakim będzie podlegał jego lokal? Czy warto podjąć ryzyko nie uzyskania pozytywnego odbioru Sanepidu przed samym otwarciem z uwagi na niewiedzę bądź niespełnienie jakiegoś absurdalnego przepisu?

Sanepid kontroluje warunki higieniczne i sanitarne jakie występują w danym lokalu gastronomicznym. Pracownicy Sanepidu podczas odbioru zwracają uwagę na rozdzielność dróg „czystej” i „brudnej” na występowanie i lokalizację umywalek i zlewów na stanowiskach pracy. Monitorują także sposób utrzymania czystości na obiekcie, na użyte materiały. Wszytko po to by zapewnić przyszłym klientom bezpieczeństwo ich zdrowia i życia. Czy z uwagi na ten fakt, warto nie zwrócić się wcześniej do projektanta technologii gastronomicznej? Zlecając mu wykonanie projektu technologicznego zgodnego z wymaganiami Sanepidu czy wszelkimi innymi wymaganiami prawnymi?

Projekt technologiczny na potrzeby Sanepidu

Wybierając lokal warto zastanowić się nad jego lokalizacją. Nie tylko w kwestii dzielnicy, ale również czy decydując się na pomieszczenie na piętrze lub w piwnicy odniesiemy sukces. Z drugiej strony lokale na parterze z dostępem do witryny są z punktu widzenia deweloperów bardziej opłacalne. kontrola sanepidu w gastronomiiJeśli wcześniej w wybranym lokalu była prowadzona działalność o charakterze gastronomicznym oznacza to, że w przeszłości projekt technologiczny tego lokalu został zaakceptowany przez Sanepid. Tym samy sugerując nam, że lokal jest dostosowany pod względem sanitarnym do prowadzenia działalności żywieniowej. Oczywiście nie oznacza to, że i tym razem opinia również będzie pozytywna. Niemniej jednak daje to potwierdzenie, że lokal ma odpowiednie przystosowanie do pełnienia funkcji lokalu gastronomicznego. Z pewnością pozwoli  to uzyskać pewne oszczędności z tytułu ewentualnego dostosowania sanitarnego. Rzecz jasna, stary lokal, nowa działalność, a więc przydałby się aktualny projekt technologiczny na potrzeby przyszłego odbioru przez Sanepid. Nie masz projektu? Zaufaj specjalistom!

Projekty lokali gastronomicznych do Sanepidu

Każdy lokal jest inny, dlaczego nasze biuro projektowe stara się dostosowywać projekt technologiczny dla Sanepidu zgodnie z wizją klienta.akceptacja lokalu przez sanepid Istotne jest jaka forma lokalu powstanie w danym miejscu. Pomieszczenia będą zaaranżowane w oparciu o ich przeznaczenie. Inaczej jeśli będzie to pizzeria lub pub, a także inaczej będzie prezentować się lokal, który będzie barem mlecznym czy bistrem z fast-foodami. Nasi projektanci dbają o to, by każdy projekt był funkcjonalny i zgodny ze swoim przeznaczeniem. Kompleksowo wykonany projekt lokalu gastronomicznego do Sanepidu razem z układem mebli i urządzeń powinien zawierać również wykaz wyposażenia technologicznego oraz opis technologiczny. Projekt, powinien zawierać wszystkie procesy zachodzące w obszarze projektowanej gastronomii. Począwszy od przygotowania produktu, jego obróbki termicznej, a skończywszy na wyznaczeniu miejsca na sprzęt porządkowy czy też miejsca spożywania posiłku przez pracownika.