Projekt budki gastronomicznej czyli biznes na kółkach

biznes na kółkach - projekt budki gastronomicznej

Stworzymy dla Ciebie oryginalny projekt budki gastronomicznej

Budka to jedno z miejsc, które świetnie sprawdza się latem, szczególnie w miejscowościach turystycznych. Szybka przekąska w drodze na plażę lub szlak górski zadowala wszystkich. W szczególności tych, którzy nie przepadają za typowo restauracyjnym jedzeniem, gdzie zwykle czas oczekiwania jest nieco wydłużony. Korzystając z budki gastronomicznej mamy pewność, że posiłek lub napój oprócz tego, że jest dobry i orzeźwiający, na pewno będzie sprawnie przygotowany. Budka sprawdzi się zarówno w małych miejscowościach, miejscach o wzmożonym ruchu, jak i w większych miastach. Każdy z nas raz na jakiś czas pozwala sobie na szybkiego hot-doga lub pyszne, kręcone lody!jak zaprojektować budkę gastronomiczną?

Budka gastronomiczna tak samo jak każdy inny lokal świadczący usługi żywieniowe podlega określonym przepisom i regułom. Podobnie jak stacjonarne obiekty gastronomiczne, oczywiście w ograniczonym tego zakresie. A więc podstawą do otwarcia budki gastronomicznej jest klasyczny projekt technologii gastronomicznej charakteryzujący kompleksowo wszystko to co przy takiej budce gastronomicznej będzie się działo. Włącznie z określeniem sposobu doprowadzania/odprowadzania wody, sposobu zasilania elektrycznego, czy nawet miejsca korzystania z pracownika budki z WC. Jednym słowem, aby taki obiekt został zaakceptowany przez Sanepid musi spełniać pewne reguły związane z przepisami prawa pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz przepisy sanitarne. Prawidłowo wykonany projekt musi być zaprojektowany w sposób pozwalający na swobodne wykonywanie pracy. Nawet jeśli to tylko budka z lodami czy z hot-dogami.

Kompleksowe projekty budek gastronomicznych

Od wielu lat biznes związany z gastronomią świadczącą usługi dotyczące samochodu lub przyczepy stanowi dynamicznie rozwijającą się branżę. Mobilna gastronomia ma tę zaletę, że może przemieszczać się, być tam, gdzie zezwala na to prawo.  Jednocześnie bywać miejscach imprez masowych gwarantujących dużą ilość obsłużonych i zadowolonych klientów. Opłacalność przyczepy serwującej fast-food i inne szybkie przekąski jest duża. Na tyle, iż z roku na rok coraz większa liczba inwestorów podejmuje decyzje o rozkręceniu własnej działalności w oparciu o sprzedaż produktów z mobilnej budki gastronomicznej.profesjonalny projekt budki gastronomicznej

Podstawą takiego biznesu jest oczywiście w pierwszej kolejności pomysł na odpowiedni produkt i opracowanie łatwej i taniej technologii jego przygotowania – a aby to zrobić niezbędny jest projekt technologicznej budki gastronomicznej. Przyczepa gastronomiczna musi być zaaranżowana wedle zaleceń, by spełniała wszystkie niezbędne wymogi Sanepidu, prawa pracy i BHP. Jeśli opinia będzie negatywna – co nigdy się nie wydarzy, kiedy klient posiada projekt technologiczny – to niestety można zapomnieć o otwarciu biznesu. Według projektu, budka gastronomiczna powinna mieć co najmniej 6,5 m2 powierzchni całkowitej oraz minimum 2,3 m wysokości. Takie wymiary pozwalają na swobodne poruszanie się po przyczepie oraz ustawienie niezbędnego sprzętu w wersji minimalnej.