Kawa i hot-dog w jednym miejscu – czyli jak zwiększyć sprzedaż?

kawa i hot dog w jednym miejscu

Punkt gastronomiczny ulokowany przy stacji paliw bądź dużej trasie to możliwość dużego zysku. Warto zdefiniować rodzaj klientów i starać się wygenerować jak najlepszy zarobek poprzez dopasowanie swojej oferty do ich potrzeb. Osoby podróżujące samochodem, a przede wszystkim zawodowi kierowcy, dla których kilka godzin dziennie spędzonych w ciężarówce lub samochodzie dostawczym jest normą, nie pozwolą sobie na wielokilometrową trasę bez postoju i spożycia posiłku. To właśnie oni stanowią główną klientelę sklepów i barów szybkiej obsługi na stacjach benzynowych i dużych trasach. Mogłoby się wydawać, że najlepszym pomysłem jest założenie baru mlecznego z tanimi polskimi daniami. W takim miejscu z pewnością nie brakowałoby klientów, ale czy kierowca w trasie wybiera właśnie takie miejsca? Otóż niekoniecznie. Wedle badań przeprowadzonych w 2017 przez Instytut Badawczy ARC przez kierowców na trasie najczęściej wybierane są ciepłe napoje i hot dogi.

Tylko co czwarty kierowca zwraca uwagę na wartości odżywcze jedzenia, które spożywa w trasie. Priorytetowym okazuje się czas przyrządzenia posiłku. Mając do wyboru domowe pierogi na których ugotowanie będzie czekał dziesięć minut i smacznego hot doga, którego otrzyma niemal od razu, wybierze hot doga. Dla większości kierowców postój podczas długiej trasy nie obędzie się też bez kawy. Część z nich przyznaje, że posiada sprawdzone miejsca z posiłkami i napojami, do których lubi wracać, gdyż to daje im gwarancję, że dostaną szybko, to czego oczekują. Warto dodać, że o wyborze danego miejsca decyduje też jego schludny wygląd.

kawa na stacji benzynowej

Kawa i hot-dog w jednym miejscu

Każda osoba posiadająca lub planująca otworzenie punktu gastronomicznego na dużej trasie lub na stacji paliw powinna wziąć powyższe informacje pod uwagę. Prowadzenie biznesu wymaga elastyczności i rozwojowego podejścia, w którym jest miejsce na aktualizowanie planu. Wniosek płynący z wyników badań Instytutu Badawczego ARC wydaje się prosty. Należy mieć w ofercie gorącą kawę i hot dogi. Kierowca, którego oczekiwania już raz zostały spełnione w danym punkcie gastronomicznym, będzie do niego wracał. To jednak nie wszystko, co można zrobić, aby przyciągnąć klienta, dla którego przecież równie ważne, co smaczny posiłek i schludny lokal jest czas, którego nie ma zbyt wiele.

Właściciele małych gastronomii nieustannie szukają sposobów, dzięki którym czas oczekiwania klienta na zamówienie ulegnie skróceniu. Nie można ignorować faktu, że klient zrezygnuje z nawet najlepszego i najtańszego posiłku, na który musiałby długo czekać, dlatego kwestia szybkiej obsługi wydaje się być problemem wartym rozwagi. Warto zwrócić uwagę, że miejsca, które przyciągają najwięcej klientów, takie jak bary typu fast food, posiadają zorganizowaną, skracającą czas realizacji zamówienia do minimum, formę obsługi klienta. Często polega to na przeniesieniu części czynności związanych z obsługą na samoobsługę. Czy można było wymyślić to jeszcze lepiej?

coffe & snack instanco hot-dog

Obsługa i samoobsługa w jednym momencie

Bardzo nowatorskim rozwiązaniem jest urządzenie Coffe & Snack, w którym idea obsługi klienta łączy się z jednoczesną samoobsługą. To skraca czas oczekiwania na zamówienie aż o połowę! Kierowca może jednocześnie złożyć zamówienie na hot doga i kawę, którą robi sobie sam i zapłacić za zatankowane paliwo. Oszczędza to sporo jego czasu, czasem też irytacji i znudzenia, kiedy czeka aż pracownik zrobi hot doga, kawę i jeszcze wyda resztę jemu i uprzednio kilku innym klientom, za którymi stał w kolejce. Urządzenie Coffe & Snack potrafi zwiększyć sprzedaż nawet o 300 procent. Zawdzięcza to innowacyjnemu projektowi, w którym skondensowanych jest kilka ważnych funkcji. Połączenie modułu hot-dog z ekspresem do kawy, urządzeniami dozującymi i małą chłodnią nie tylko skraca czas pracy, ale i pozwala na lepsze zagospodarowanie małej przestrzeni, w której często brak miejsca na dodatkowe stoliki i krzesła, co powoduje, że klienci są zmuszeni spożywać swój posiłek i kawę w pozycji stojącej. Klient z przyjemnością zje swój posiłek za stołem w przestronnym miejscu. Kolejną ogromną zaletą urządzenia Coffe & Snack jest to, że można je spersonalizować pod względem kolorystycznym. Zakupując urządzenie dobrze skomponowane z wnętrzem, buduje się bardziej przejrzysty, profesjonalny wizerunek lokalu. Ponadto urządzenie można personalizować też pod kątem ilości modułów chłodniczych. Coffe & Snack z pewnością znajdzie swoje miejsce w każdym, nawet małym punkcie gastronomicznym. Nie należy się obawiać, że pracownik lub co gorsza klient nie będzie potrafił skorzystać z Coffe & Snack. Jest zaprojektowane specjalnie z myślą o szybkiej obsłudze klienta, więc używanie go jest łatwe i intuicyjne. Dodatkowym komponentem projektu są pojemniki na kubki, dodatki, klapa z pojemnikiem na odpady. Z czasem można zamówić odpowiednie kubki z logiem swojego punktu gastronomicznego, co dodatkowo wpłynie pozytywnie na wizerunek. Klienci będą pamiętać, gdzie zostali obsłużeni w profesjonalny i szybki sposób.